Drzwi ukryte

Drzwi ukryte, drzwi niewidoczne

Drzwi ukryte, inaczej drzwi z ukrytą ościeżnicą lub drzwi bez framug, to kolekcja otwierająca nowe perspektywy aranżacji wnętrz wykorzystując możliwości ukrycia ościeżnicy oraz wykończenia skrzydła w kolorze ścian.

Ukryte drzwi - rama skrzydła

Skrzydło bezprzylgowe (otwierane na zewnątrz) lub z przeciw przylgą (otwierane do wewnątrz). Rama skrzydła wykonana z ramiaka drewnianego iglastego, wypełnienie stanowi „plaster miodu”. Całość obłożona jest płytą HDF. Skrzydło dostępne jest w wariancie do wykończenia.

Szerokie płaszczyzny skrzydła zagruntowane i przygotowane do malowania lub tapetowania (np. w kolorze ścian). Krawędzie skrzydła oklejone obrzeżem umożliwiającym jego pomalowanie. Malowanie należy wykonać we własnym zakresie lub wybrać dekory malowane. Zamek magnetyczny na klucz zwykły, blokadę łazienkową, wkładkę patentowa lub zamek oszczędnościowy bez zamknięcia.

Drzwi ukryte Eclisse-2
Sara Eco Marten Door

Zawiasy drzwi ukrytych są wbudowane w skrzydło i ościeżnicę i umożliwiają otwieranie skrzydła pod kątem 180°. Widać je dopiero po otworzeniu drzwi. Pomalowanie lub wytapetowanie skrzydła na kolor ściany sprawia, że drzwi wtapiają się w tło – niewidoczna jest przykryta tynkiem lub płytą g-k ościeżnica, nie widać też zawiasów, niepotrzebna staje się opaska wokół drzwi. W tradycyjnych drzwiach przylgowych bok skrzydła ma tak ukształtowany profil, że jedną przylgą dochodzi do zewnętrznej części ościeżnicy, pozostałymi dociska do jej profilu. Skrzydło, ościeżnica i ściana nie znajdują się w jednej płaszczyźnie. W drzwiach z wbudowaną w ścianę ościeżnicą skrzydła mają jedną przylgę, która dochodzi do profilu ościeżnicy. niezależnie od tego, na którą stronę się otwierają.

Ościeżnica ukryta aluminiowa surowa przygotowana do malowania farbą ścienną. Dwa zawiasy wpuszczane, przeznaczone do skrzydeł drewnianych o grubości 40 mm. Zastosowanie do ściany murowanej lub G-K. Ościeżnicę aluminiową, po zamontowaniu niewidoczną, wmurowaną w ościeże lub obrobioną płytami Gipsowo- Kartonowymi. Po obróbce murarskiej widoczny jedynie wrąb ościeżnicy, przygotowany do malowania np. w kolorze ścian.

• Minimalna grubość muru do zamontowania drzwi 75 mm
• Dostępne wymiary „60”- „90” oraz „100′ na zamówienie
• Otwierane na zewnątrz oraz do wewnątrz Prawe i Lewe

Przygotowanie ściany
do montażu ukrytych drzwi

Drzwi z ukrytą ościeżnicą montuje się w ścianie o grubości minimum 7,5 cm, nadają się więc do większości ścian działowych i nośnych. Ze względu na schowaną ościeżnicę, którą maskuje się tynkiem lub płytą g-k, decyzję o ich wstawieniu najlepiej podjąć już na etapie budowy ścian. Wielkość otworu należy dopasować do wymiarów drzwi, korzystając z wytycznych producenta. Ościeżnicę w przygotowany otwór wstawia się przed ułożeniem warstw podłogowych. Inaczej postępuje się w przypadku tradycyjnej ościeżnicy, którą możesz wybrać i zamontować po wykończeniu ściany i podłogi.

Eclisse-ukryte-wys.-270-cm

W łazienkach i innych pomieszczeniach wykończonych ceramiką, gdzie skrzydło otwiera się na zewnątrz, można również wyłożyć płytkami ościeże. Dzięki wbudowanej ościeżnicy można dojść ich płaszczyzną prawie do samego skrzydła drzwi. Ostatni etap montażu, czyli wstawienie skrzydła, zależy od rodzaju wykończenia drzwi. Jeżeli decydujesz się na skrzydło gotowe – fornirowane lub wykończone lakierem – montuj je pod koniec prac wykończeniowych, tuż przed wnoszeniem mebli. Jeśli planujesz malowanie lub tapetowanie ich na kolor ściany i kup je w wersji do wykończenia, wstaw je w czasie malowania wnętrza.

Powierzchnia drzwi ukrytych jest wykończona poliuretanem i można je malować farbami przeznaczonymi do ścian lub tapetować. Malowanie zaczynaj od – uprzednio powleczonych specjalnym gruntem – aluminiowych boków ościeżnicy. Następnie pokrywaj farbą boki skrzydła. Po jej wyschnięciu usuń zaślepki zawiasów i wklej w ościeżnicę uszczelkę. Montuj je na zawiasach i reguluj pozycję drzwi. Następnie pomaluj jednocześnie ścianę oraz powierzchnię skrzydła.

Masz pytania? Zadzwoń teraz:


Sara Eco Marten door-2

Opinie naszych Klientów